چهار شنبه، 9 مهر 1399 / 2020 September 30
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
مبلغی ، احمد

سوابق علمی: وي دروس مقدماتي و سطح را نزد اساتيدي همچون آيات اشتهاردي، ستوده، پاياني و اعتمادي به انجام رسانيد و در مقطع تخصصي دروس خارج از اساتيد مبرز و به نامي همچون حضرات آيات عظام فاضل لنكراني و ميرزا جواد تبريزي بهره برد. سابقه تدريس خارج فقه و اصول و تدریس در دانشگاههای کشور، عضويت در هيئت تحريريه سه مجله تخصصي فقهي، تأليف بيش از هفتاد مقاله عمليـ پژوهشي.

 عناوين پاره‌اي از اين مقالات به این شرحاست:فقه هجرت،فقه سياسي،فقه و جهاني شدن،پاراديم‌هاي فقهي،بررسي فقهي شبيه سازي انساني و درماني،بررسي فقهي اوراق سرمايه‌گذاري به شيوه اجاره،پيش نيازهاي اجتهاد، صكوك الاجارة، ضوابط بهره‌گيري از فقه سلف از ديدگاه خوانساري، فقه مسجد، ساختار فقه سياسي، مباني كلامي و كاربرد آن در فقه سياسي امام خميني، عقلانيت در فقه سياسي امام خميني(ره)، تحريري نو از نظريه شهرت آیت ‌الله بروجردي، بررسي فقهي تغيير جنسيت، التقريب بين المصطلحات الاصولية‌، پرستاري در نگاه دين، شيوه تقرير نويسي درس خارج، مباني كلامي و كاربرد آن در فقه سياسي امام خميني.تاليف دايرة المعارفي در زمينه يكي از منابع فقه شيعه(با عنوان عربي موسوعة ‌الاجماع في الفقه الامامي) كه به بيش از ده جلد بالغ خواهد شد و تا به حال يك جلد از آن به چاپ رسيده است. حضور در بيش از بيست همايش علمي داخل و خارج كشور و سخنراني در همايش‌هاي مختلف در كشورهاي گوناگون از جمله قطر، يمن، عربستان، مالزي، مغرب، شارجه، عمان، بحرين و سريلانكا.

مسؤولیت­ها و سوابق اجرایی: ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی، ریاست مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی مستقر در قم، رئيس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي، مسؤوليت پژوهشكده فقه و حقوق، مديريت مركز تحقيقات مجمع تقريب، مديريت گروه فقه مقارن مدرسه تخصصي فقه و اصول.

نام پدر
سال تولد
محل تولد
ساکن
نماینده استان
لرستان
نام مهم‏ترین اساتید درس خارج
نام تخصص‏هاى علمى (غیر از فقه و اصول)
نام مهم‏ترین آثار علمى
فعالیت‏هاى علمى
مسئولیت كنونی
مسئولیت قبلى
پست الكترونیكی
اسم الأب
تاریخ الولادة
محل الولادة
محل الإقامة
ممثل محافظة
لرستان
أبرز أساتذة خارج الفقه
التخصصات العلمیة
أهم عناوین الآثار
النشاطات العلمیة
المسئولیة الحالیة
المسئولیة السابقة
برید الإلکترونی
ParentName
BirthDate
BirthPlace
LivePlace
ProvinceId
لرستان
ImportantLessonTeacherName
OtherProficiency
ScientificWorks
ScientificActivities
CurrentLiability
PreviousLiability
Email
ارسال نظر
نویسنده
متن
*