چهار شنبه، 9 مهر 1399 / 2020 September 30
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
محمدی اراکی ، محسن

سوابق علمی: دروس مقدمات و سطح را نزد پدرشان و بقیه را نزد اساتید معروف حوزه علمیه نجف همچون آیات سید عبّاس خاتم یزدی، حسن مرتضوی، عبدالمجید روشنی، سیدعزالدّین بحرالعلوم، عباس قوچانی، محمد هادی معرفت، سید محمدباقر حکیم، محمّدتقی جواهری، سیدمحمود هاشمی شاهرودی و سیدکاظم حائری آموخت.پس از اتمام سطح در سال ۱۳۵۳ در درس خارج فقه آیت‌الله خوئی و درس خارج فقه و اصول آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر حاضر شد. از آغاز حضور در حوزه علمیه قم به درس خارج فقه آیت‌الله میرزا کاظم تبریزی(۴ سال) و فقه و اصول آیت‌الله وحید خراسانی(نزدیک به یک دوره کامل) پرداخت. وی همچنین در جلسات خارج فقه و اصول آیت‌الله سیدکاظم حائری نیز حاضر می‌شد. او از آیات فاضل لنکرانی و مؤمن قمی اجازه اجتهاد دارد و کتبی مانند کتاب الخمس، اصول فقه نوین، فقه نظام اقتصادی اسلام، فقه نظام سیاسی اسلام و صلاة الجمعه از آثارش می باشد.

مقداری از اسفار را در جلسات درس آیت‌الله جوادی آملی و آیت‌الله مطهری آموخت. «نهایة الحکمة» را نزد آیت‌الله مصباح یزدی فرا گرفت و در جلسات درس فلسفه هگل شهید بهشتی که در ایام تعطیل بین سالهای ۱۳۵7 - ۱۳۵5 در قم تشکیل می‌شد، شرکت می نمود.وی در سال 2012 میلادی موفق به اخذ دکترای فلسفه تطبیقی از دانشگاه پورتسموث انگلستان با رساله «علیت و آزدای از منظر فلسفه اسلامی و فلسفه مغرب زمین» شده است. تدریس مقدمات تا سطح لمعه، رسائل، مکاسب، نهایة الحکمة، شرح منظومه، اسفار، اشارات، شرح تجرید و کفایة الأصول و خارج فقه و اصول در حوزه های نجف، قم، اهواز و حوزه علمیه لندن ـ که خود مؤسسش بود ـ به زبان عربی و انگلیسی از فعالیت های علمی وی است. وی افتخار تأسیس چندین مؤسسه و مرکز علمی در داخل و خارج از کشور را دارا می باشد.

مسؤولیت­ها و سوابق اجرایی: ریاست دادگاههای انقلاب اسلامی آبادان و خرمشهر به دستور آیت‌الله قدوسی، ریاست دادگاههای انقلاب اسلامی خوزستان و با حفظ سِمَت، ریاست دادگستری خوزستان، امامت جمعه دزفول و نمایندگی امام خمینی(ره) در آن شهرستان تا پایان جنگ، حاکم شرع هیئت های واگذاری زمین خوزستان، نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه شهید چمران اهواز، مسؤولیت نمایندگی ولی فقیه در نیروهای سپاه بدر و تأسیس شاخه نظامی مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق «سپاه نهم بدر»، نماینده مردم خوزستان در دوره دوم مجلس خبرگان رهبری، نماینده مقام معظم رهبری در اروپا(انگلیس)، دبیر کلی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عضویت شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مسؤولیت دبیر شورای عالی و سرپرستی این مجمع، مسؤولیت مجمع اندیشه اسلامی(مجمع الفکر الإسلامی) در قم و برخی از مراکز دیگر در ایران و انگستان.

نام پدر
سال تولد
محل تولد
ساکن
نماینده استان
مرکزی
نام مهم‏ترین اساتید درس خارج
نام تخصص‏هاى علمى (غیر از فقه و اصول)
نام مهم‏ترین آثار علمى
فعالیت‏هاى علمى
مسئولیت كنونی
مسئولیت قبلى
پست الكترونیكی
اسم الأب
تاریخ الولادة
محل الولادة
محل الإقامة
ممثل محافظة
مرکزی
أبرز أساتذة خارج الفقه
التخصصات العلمیة
أهم عناوین الآثار
النشاطات العلمیة
المسئولیة الحالیة
المسئولیة السابقة
برید الإلکترونی
ParentName
BirthDate
BirthPlace
LivePlace
ProvinceId
مرکزی
ImportantLessonTeacherName
OtherProficiency
ScientificWorks
ScientificActivities
CurrentLiability
PreviousLiability
Email
ارسال نظر
نویسنده
متن
*