شنبه، 3 فروردین 1398 / 2019 March 23
بازدید : 6539 تاریخ درج : 1396/12/23 زمان : 17:29:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

نطق پیش از دستور آیت الله فاضل گلپایگانی


نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه شریفه
 خذوا ما آتاکم الله بقوه . اعراف آیه 171 خداوند  خطاب به همگان فرمود آنچه را که خداوند به شما عنایت فرموده (و هر مسئولیتی را که قبول می کنید)‌با قوت و توانمندی بگیرید و بکار بندید.
و حدیث : ان الله یحب عبدا اذا عمل عملا احکمه.
پیامبر اسلام می فرمودند: مسلم خداوند دوست می دارد بنده را آنگاه که عملی را انجام می دهد محکم و متقن و اساسی انجام دهد
ابتدا  تقاضای فاتحه برای روح آیت الله شاه آبادی قدس سره و سپس توجه ویژه هیئت رئیسه و دبیرخانه به موارد بیماری، مشکلات و فوت نمایندگان خواستار شد.
وی سپس تذکرات نسبت به فلسفه کاندیدا شدن خود برای ریاست خبرگان را تشریح کرد.
 آیت الله فاضل گلپایگانی در ادامه در سه محور مطالب خود را ارائه داد.

1.در حوزه انجام رسالت نمایندگی باید جدی، توانمند، پرنشاط و پرکار باشیم، و در این دوره که نمایندگان آمادگی بیشتری برای فعالیت دارند. هیئت رئیسه محترم بهره بیشتری بگیرد و ضمن پیش برد  اهداف از این ارگان قدرتمند بیشتری استفاده را برد.
2.ما باید بدون خط و خطوط و جناح بندی الگوی سایر ارگانهای نظام باشیم و با همفکری و همبستگی و تلاش دسته جمعی راه خدمتگذاری خالصانه و صادقانه را هر چه بیشتر به دیگران بیاموزیم.
3.چون هدف نهایی راه یافتن به مقام قرب و بهره مندی از پاداش های اخروی است بکوشیم به گونه ای عمل کنیم که اعمال ما ماندگار و پایدار برای جاویدان آخرت ما باشد و خدا را ملاقات کنیم با دست پر و سرمایه ایمان،‌ تقوا، ‌عمل صالح و خدمت صادقانه و خالصانه به مردم و نظام و انقلاب اسلامی ایران.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*